Aktivity v okolí

V okolí nájdete mnoho zaujímavých miest pre trávenie voľného času. Či sú to už kúpaliská, lyžiarské strediská alebo prechádzky vo voľnej prírode a poznávanie okolitých kultúrnych pamiatok.

Lyžovanie

V obci Lučivná sa nachádza lyžiarsky areál Snowpark Lučivná, ktorý ponúka lyžovanie pre začiatočníkov a stredne pokročilých lyžiarov na troch zjazdovkách a piatich lyžiarskych vlekoch.

www.snowpark.sk

Lyžovanie v okolí

Termálne kúpaliská

Stredisko Aquacity Poprad, ktoré je vzdialené len 12 km, je úžasným vodným rajom s teplými, geotermálnymi bazénmi, kúpeľným strediskom, telocvičňami, reštauráciou a barmi. Návštevníkom ponúka až 13 termálnych bazénov s teplotou vody 36 až 38 °C. K dispozícii je vodný hríb, perličky, vírivky, hojdací zvon a tobogany. Nemenej atraktívny je aj Vitálny svet s komplexom sáun ako mentolová, parná, soľná a fínska.

www.aquacityresort.com

Tatralandia je najväčší areál vodnej zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku a zároveň aj najúspešnejší projekt cestovného ruchu na Slovensku za posledných 10 rokov. Leží v nádhernej scenérii hôr pri severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné a Nízke Tatry. Je vzdialený len 30 minút autom smer Liptovský Mikuláš.

www.tatralandia.sk

Thermal park Bešeňová je vybudovaný na báze horských prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C. Pôsobia blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, urologické problémy a majú priaznivé kozmetické účinky. Na návštevníkov je pripravených 8 celoročných vonkajších bazénov s geotermálnou vodou od 28°C do 40°C, 3 vnútorné bazény z antikoru s čírou ohrievanou vodou, 5 bazénov s čírou ohrievanou vodou a vodné atrakcie ako tobogany, dráhové šmýkačky.

www.thermalpark-besenova.sk

Golfové ihrisko

Golfový rezort Black Stork sa nachádza vo Veľkej Lomnici, medzi Popradom a Tatranskou Lomnicou a ponúka hru pre skupiny i jednotlivcov. Je najväčším golfovým ihriskom na Slovensku. Black Stork hráčom ponúka hru v krásnom prostredí na 27 jamkách s kompletným zázemím - 3 možné kombinácie 18 jamkových ihrísk (International Course, Panorama Course a Village Course). Tiež sú pripravené tréningové plochy – driving range, chipping green, putting green a 3 PAR akadémia. Raritou tohto klubu je najväčšie kryté odpalisko na Slovensku, ktoré ocenia aj tí najnáročnejší golfisti.

www.golftatry.sk

Hubárčenie v Lučivnej

Lučivná je rajom pre hubárov. V okolitých lesoch rastie množstvo húb všetkých druhov. Kto sa im dobre rozumie príde si tu na svoje a určite neodíde na prázdno.